Strona Główna

Street Handball Tour - Wielkopolska 2018

Rusza Street Handball Tour Wielkopolska 2018 o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego!!!

„Idea naszego przedsięwzięcia jest bardzo prosta – popularyzacja piłki ręcznej poprzez jej uliczną, dostępna dla wszystkich odmianę”– mówi inicjator Street Handball Tour 2018 i Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Marek Werle. „Chcemy wyjść z naszą dyscypliną na zewnątrz i pokazać, jak niewiele potrzeba, by czerpać radość z gry. Poza integracją środowiska, naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie dzieci do tego, aby wybierały aktywne formy spędzania czasu wolnego. Organizacja tych turniejów ma również swój wymiar szkoleniowy – w okresie po zakończeniu rozgrywek ligowych, street handball może stać się alternatywą dla piłki ręcznej halowej i jej doskonałym uzupełnieniem”  - dodaje Werle.

Street Handball Tour Wielkopolska 2018 rozegrany zostanie w takich miejscach w Wielkopolsce, w których piłka ręczna jest niemal religią. Prawo do organizacji zawodów oraz włączenia w ten prestiżowy cykl otrzymały wiodące ośrodki szczypiorniaka w regionie i nie jest wykluczone, że w kolejnych latach liczba miejscowości jeszcze wzrośnie.

Pomysł Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej docenił m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Starosta Poznański. Przy wsparciu tych instytucji organizatorzy wierzą, że uda się stworzyć wyjątkowy projekt, który przyczyni się do wzrostu popularności piłki ręcznej oraz podkreśli rolę Wielkopolski w rozwoju szczypiorniaka w Polsce. Street Handball Tour doskonale wpisuje się w cykl obchodów 100-lecia piłki ręcznej w Polsce oraz 90-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Wielki Finał całego cyklu rozegrany zostanie w Poznaniu w drugiej połowie maja.

 

Terminy i miejsca zawodów eliminacyjnych:

 

.: Oborniki Wlkp.                    13.05   15:00   Kompleks boisk, ul. KS. Szymańskiego

.: Koźmin Wlkp.                      9.05     09:30   Boisko ZSP ul. Zamkowa 1                                        

.: Swarzędz                             11.05   10:00   Parking przy Centrum Handlowym ETC       

.: Dopiewo                              9.05     16:00   Plac przy ul. Łąkowej                                    

.: Buk                                       9.05     17:00   Parking przy hali OSiR Buk                                       

.: Wągrowiec                          12.05   10:00   OSiR Wągrowiec