Strona Główna

Wygrała piłka ręczna!!!

W pięknej lokalizacji przy fontannie na Placu Wolności w Poznaniu rozegrany został turniej finałowy Street Handball Tour Wielkopolska 2018. W minioną sobotę w samym sercu stolicy Wielkopolski spotkało się 14 zespołów dziewcząt i chłopców rywalizujących o Puchary ufundowane przez  Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

„W imprezie finałowej postawiliśmy na zdrową, sportową rywalizację w oparciu o ducha fair play. Tego rodzaju turniejami chcemy pokazać zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, że piłka ręczna w takim wydaniu i na takim poziomie ma być przede wszystkim doskonałą zabawą i drogą do realizacji marzeń. I choć na boiskach trwała zacięta walka i w każdym meczu wyłaniany był zwycięzca, to dla nas tego dnia wygrała przede wszystkim piłka ręczna! Podczas zawodów finałowych nie prowadzono żadnej klasyfikacji końcowej, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i puchary.” – powiedziała Karolina Peda, jeden z koordynatorów cyklu.

 

Gratulacje młodym sportowcom składami po zakończeniu zawodów między innymi Mariusz Kubiak (Zastępca Dyrektora Departamentu  Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego) Marek Werle (Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej) oraz Iwona Niedźwiedź (reprezentantka Polski).

 

Organizatorem całego projektu był Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej, a Partnerami Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznań. W jego realizację włączone były także władze Gmin i Miast, w których rozgrywane były turnieje eliminacyjne – Buku, Dopiewa, Obornik Wielkopolskich, Swarzędza, Wągrowca, Koźmina, a także Poznania.