Strona Główna

Nasz wychowawca byłby dumny!

Niemal 100 dzieci z 4 szkół podstawowych wzięła udział w V Memoriale dr. Włodzimira Drygasa „Trzy piłki”, który 25. maja bieżącego roku zorganizowany został na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 w Poznaniu. W to piękne piątkowe przedpołudnie młodzi adepci piłki ręcznej tradycyjnie już rywalizowali na trzech boiskach – pełnowymiarowym boisku ze sztuczną trawą, boisku do street handball oraz boisku plażowym. Ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju turniej jest hołdem, jaki Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oddaje już od pięciu lat wybitnemu trenerowi oraz działaczowi, a także swojemu wieloletniemu przywódcy – świętej pamięci dr Włodzimirowi Drygasowi.

„Włodzimir Drygas był osobistością wybitną, spod której skrzydeł wyszedł nie tylko nie jeden zawodnik piłki ręcznej, ale przede wszystkim wspaniały człowiek. Przy całym swoim profesjonalizmie potrafił dodatkowo trzymać niezbędny w tej pracy dystans, przez co skupiał wokół siebie ludzi, którzy chcieli za nim podążać tą sama drogą. Do dzisiaj w świecie piłki ręcznej krążą anegdotki i legendy, których głównym bohaterem był właśnie dr Drygas.” – wspomina Marek Werle, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej oraz inicjator imprezy.

„Memoriałem „Trzy piłki” chcemy przede wszystkim uczcić pamięć naszego kolegi i przyjaciela, ale również, podobnie jak on, zarażać kolejne pokolenia młodych szczypiornistów pasją do sportu. Liczymy na to, że formuła, w jakiej przeprowadzane są zawody jest dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.” – dodaje Werle.

Warto podkreślić, że poznański turniej „Trzy Piłki” jest jedynym w Polsce rozgrywanym równocześnie na trzech boiskach i łączącym rywalizację w różnych odmianach piłki ręcznej (tradycyjnej 7-osobowej, plażowej oraz street handball). Zawody rozgrywane w Szkole Podstawowej nr 46 w Poznaniu są wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – wszyscy jego uczestnicy otrzymują takie same puchary i upominki, a organizatorzy nie prowadzą klasyfikacji zespołów. To dlatego już po raz kolejny dzieci, podczas otrzymywania okolicznościowych nagród słyszą: „Wszyscy jesteście zwycięzcami!”. Gospodarze zawodów zapewniają, że tak już będzie zawsze!